Skip to main content

Schooltijden

De schooldeuren gaan om 08.15 uur open, de kinderen kunnen dan rustig naar de klas lopen. Om 08.30 uur starten de lessen.

Maandag van 08.30 tot 15.00 uur
Dinsdag van 08.30 tot 15.00 uur
Woensdag van 08.30 tot 12.00 uur
Donderdag van 08.30 tot 15.00 uur
Vrijdag van 08.30 tot 15.00 uur

Op tijd op school

Om 08.30 uur starten de lessen en moeten alle kinderen binnen zijn. Een kind is te laat wanneer het na 08.30 uur de klas binnenkomt.

Wanneer het kind te laat komt krijgt het een te laat briefje. Bij 3x te laat krijgt het kind een briefje mee naar huis. Bij 6x te laat nodigen we ouders uit op school voor een gesprek. Bij 9x te laat doet school een melding bij de leerplicht.

Van groep 8 naar het voortgezet onderwijs

De overgang naar de middelbare school is een belangrijk moment. In groep 8 krijgt uw kind een schooladvies. Hieronder kunt u lezen hoe het schooladvies op onze school wordt bepaald.

Koningin Beatrixschool Procedure naar VO 2025-2026

Schoolzwemmen

De taalklassen krijgen eenmaal per week zwemles in het zwembad ‘De Houtzagerij’.

Zo krijgen zij de gelegenheid om een zwemdiploma te halen.

Absent melden

Wanneer uw kind ziek is, of uw kind heeft een afspraak bij bijvoorbeeld de dokter of de tandarts, dan moet uw kind absent gemeld worden. Dit doet u door tussen 08.00 uur en 09.00 uur te bellen met school: 070 3808494.

We vragen u om de afspraken bij bijvoorbeeld de dokter en de tandarts zoveel mogelijk buiten de schooltijden te plannen.

Verzuim

Als een kind niet op school is en er geen afmelding is geweest, wordt na 09.00 uur door ons gebeld naar de ouders. Als er geen contact met de ouders is, moeten wij uw kind melden als ongeoorloofd verzuim. Komt het voor dat een leerling binnen 4 weken 16 klokuren ongeoorloofd verzuimt, dan zij wij verplicht dit te melden bij de afdeling leerplicht.

Als een leerling spijbelt of zonder geldige reden thuisblijft, is dit ongeoorloofd schoolverzuim. Ook te laat komen of op vakantie gaan terwijl er nog school is zijn vormen van ongeoorloofd schoolverzuim. Bij ongeoorloofd schoolverzuim kijken we eerst wat er aan de hand is. We praten hierover met de leerling en de ouders.

Meer informatie is te vinden op de website van de Gemeente Den Haag: Ongeoorloofd verzuim – Den Haag of bekijk de brochures over schoolverzuim:

Vakanties en vrije dagen

  • Prinsjesdag: dinsdag 15 september 2026
  • Herfstvakantie: maandag 19 t/m vrijdag 23 oktober 2026
  • Kerstvakantie: maandag 21 december t/m vrijdag 1 januari 2027
  • Voorjaarsvakantie: maandag 22 februari t/m vrijdag 26 februari 2027
  • Paasweekend: vrijdag 26 maart t/m maandag 29 maart 2027
  • Meivakantie: maandag 26 april t/m vrijdag 7 mei 2027
  • Tweede Pinksterdag: maandag 17 mei 2027
  • Zomervakantie: donderdag 15 juli vanaf 12.00 uur t/m vrijdag 27 augustus 2027

Studiedagen

  • Maandag 5 oktober 2026
  • Maandag 11 januari 2027
  • Donderdag 11 februari 2027
  • Dinsdag 9 maart 2027
  • Dinsdag 18 mei 2027
  • Vrijdag 18 juni 2027 vanaf 12.00 uur

Lesvrije (mid)dagen

  • Vrijdag 4 december 2026 vanaf 12.00 uur
  • Vrijdag 18 december 2026
  • Woensdag 10 februari 2027
  • Donderdag 25 maart 2027 vanaf 12.00 uur
  • Vrijdag 23 april 2027 vanaf 12.00 uur
  • Maandag 28 juni 2027

Extra vrije (mid)dagen voor kleuters en Taalklassen

  • Woensdag 7 oktober 2026
  • Maandag 16 november 2026 vanaf 12.00 uur
  • Vrijdag 15 januari 2027 (alleen kleuters)
  • Woensdag 7 april 2027
  • Maandag 31 mei 2027 vanaf 12.00 uur

“School houdt ons op de hoogte over wat er wordt gedaan op school.”

Verlof aanvragen

Buiten de vakantie mag er in principe geen verlof worden opgenomen. Dit is in verband met het verplichte aantal onderwijsuren dat uw kind moet hebben volgens de onderwijswet.

Uw kind heeft

  • 1 week herfstvakantie
  • 2 weken kerstvakantie
  • 1 week voorjaarsvakantie
  • 2 weken meivakantie
  • 6 weken zomervakantie

In bijzondere gevallen kunt u vrij vragen voor u kind. Dit moet u schriftelijk doen en uiterlijk 6 weken voordat u verlof wilt, tenzij het een begrafenis betreft. De directie van de school beslist dan of uw kind vrij krijgt van school.

Als het om langer dan 10 dagen gaat, beslist de leerplichtambtenaar. Ook wanneer u in een jaar meer dan 10 schooldagen verlof op wilt nemen (als u alle verlofdagen bij elkaar optelt), beslist ook de leerplichtambtenaar. De directie van de school beslist dan of uw kind vrij krijgt van school.

U kunt het aanvraagformulier ophalen bij Mirjam Bruin. Zij is op dinsdag en woensdag aanwezig. Het aanvraagformulier moet u invullen en ingevuld inleveren. U krijgt een schriftelijke reactie waarin wel of geen toestemming wordt gegeven.

Meer informatie is te vinden op de website van de Rijksoverheid: Mag ik mijn kind meenemen op vakantie buiten de schoolvakantie? | Rijksoverheid.nl

After school – naschoolse activiteiten

Na schooltijd is er bij ons nog van alles te leren en te doen! Op dinsdag, woensdag en donderdag organiseren we After School-activiteiten voor leerlingen uit groep 1 t/m 8.

Het schooljaar is verdeeld in vier periodes. In elke periode kunnen kinderen meedoen aan verschillende cursussen. Het aanbod wisselt steeds, zodat er telkens iets nieuws te ontdekken valt. Denk aan sporten, kunst, bouwen of proefjes doen.

After School biedt kinderen de mogelijkheid om op een ontspannen manier iets extra’s te leren en samen plezier te maken na schooltijd. We bieden activiteiten aan rondom de verschillende ontwikkelgebieden en thema’s: sport, cultuur, cognitieve ontwikkeling, sociale ontwikkeling, oriëntatie op jezelf, oriëntatie op de wereld.

Inschrijven gebeurt in de onderstaande weken, op dinsdag, woensdag en donderdag na schooltijd in de hal.

· Dinsdag 1, woensdag 2 en donderdag 3 september 2026 – inschrijving periode 1
· Dinsdag 17, woensdag 18 en donderdag 19 november 2026 – inschrijving periode 2
· Dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 februari 2027 – inschrijving periode 3
· Dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 mei 2027 – inschrijving periode 4

Voor vragen hierover kunt u terecht bij onze gym juf Ilja.

Documenten